Zasady wnoszenia wkładu własnego

Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w następujący sposób:

  1. samozatrudnieni - 80%  kosztów uczestnictwa w szkoleniu beneficjenta pomocy
  2. mikroprzedsiębiorstwa - 80% kosztów uczestnictwa w szkoleniu beneficjenta pomocy lub pracownika beneficjenta pomocy
  3. małe przedsiębiorstwa -80% kosztów uczestnictwa w szkoleniu beneficjenta pomocy lub pracownika beneficjenta pomocy
  4. średnie przedsiębiorstwa – 70% kosztów uczestnictwa w szkoleniu beneficjenta pomocy lub pracownika beneficjenta pomocy
  5. duże przedsiębiorstwa – 60% kosztów uczestnictwa w szkoleniu beneficjenta pomocy lub pracownika beneficjenta pomocy 

 
W związku z tym przedsiębiorca uczestniczący w szkoleniu/seminarium zobowiązany jest do wniesienia wkładu własnego. Zgodnie z zasadami pomocy publicznej wkład własny może być wniesiony w dwóch formach:

a)  osoby samozatrudnione, właściciele mikro i małych przedsiębiorstw wnoszą wkład w postaci gotówki według tabeli przedstawionej poniżej:

 

LP.

Wyszczególnienie

Szkolenia - wysokości wkładu prywatnego

Seminarium - wysokości wkładu prywatnego

1

Samozatrudniony

244,82

281,50

2

Mikroprzedsiębiorca i  Mały przedsiębiorca za siebie

244,82

281,50

Wpłata ta dokonywana jest na wyodrębniony rachunek bankowy po otrzymaniu pisemnej informacji o zakwalifikowaniu do projektu.


b)      mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa delegujące swoich pracowników zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę wnoszą wkład w postaci wynagrodzeń* tych pracowników wraz z kosztami pracodawcy za czas ich faktycznego udziału w szkoleniu według tabeli przedstawionej poniżej:


Lp.

Wyszczególnienie

Szkolenie podstawowe- wysokości wkładu prywatnego

Seminarium - wysokości wkładu prywatnego

1

Mikroprzedsiębiorca za jednego delegowanego pracownika zatrudnionego na pdst. umowy o pracę

248,80

286,07

2

Mały przedsiębiorca za jednego delegowanego pracownika zatrudnionego na pdst. umowy o pracę

248,8

286,07

3

Średni przedsiębiorca za jednego delegowanego pracownika zatrudnionego na pdst. umowy o pracę

426,52

490,41

4

Duży przedsiębiorca za jednego delegowanego pracownika zatrudnionego na pdst. umowy o pracę

663,47

762,85

 
*Rozliczenie wkładu w postaci wynagrodzeń pracowników skierowanych na szkolenie / seminarium odbywa się na podstawie załącznika
"Oświadczenie o wypłacie wynagrodzenia"
,  który przekazywany jest do OSzD EXANDI po każdym zakończonym miesiącu szkolenia.