Informujemy, że nasza strona używa plików cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na powyższe, powinieneś dokonać zmian ustawień swojej przeglądarki.X Zamknij

Rozliczanie podróży służbowych w 2020r. w świetle „zmian samochodowych”
Do wyboru: 

szkolenie ONLINE
szkolenie STACJONARNE Rozliczanie podróży służbowych  w świetle „zmian samochodowych”

TERMIN: 1 października 2021r. godz. 900

MIEJSCE:   Zielona Góra, ul. Boh. Westerplatte 23     

 

   - sala wykładowa Exandi nr 110  Ip. - Centrum Biznesu


Wykładowca: Mirela Chomont - Radca Prawny, Doradca Podatkowy, były pracownik organów administracji skarbowej, członek komisji rewizyjnej Okręgowej Izby Radców Prawnychw Szczecinie, doświadczony trener i autorka szkoleń. Członek komisji do spraw karnych skarbowych Krajowej Izby Doradców Podatkowych.Studia ukończyła z wyróżnieniem jako najlepsza absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie – rocznik 2010. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku: „Controlling i analiza ekonomiczna przedsiębiorstw”.

Doświadczenie zdobyła w największych kancelariach prawnych Pomorza Zachodniego oraz firmach audytorsko – księgowych obsługując klientów indywidualnych, podmioty gospodarcze oraz jednostki sektora finansów publicznych.Mecenas Mirela Chomont specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących podatku od towarów i usług, podatku od nieruchomości, podatków dochodowych, zagadnień z pogranicza prawa cywilnego i podatkowego, optymalizacji podatkowych oraz spraw karno – skarbowych.Jako pełnomocnik reprezentuje Podatników w licznych postępowaniach podatkowych i kontrolach przed organami podatkowymi i celno – skarbowymi. Reprezentuje również Klientów w sporach przed Sądami Administracyjnymi. Posiada doświadczenie w sporządzaniu dokumentacji cen transferowych.

Program szkolenia:

1.      Rewolucja samochodowa w CIT i PIT i jej wpływ na rozliczanie podróży służbowych w 2020 r;

·        100, 75 lub 20 % kosztów eksploatacyjnych w kosztach uzyskania przychodów – problemy praktyczne.

·        „Limit proporcyjny 150 tys. zł” przy wynajmie samochodów w delegacji.

·        Podróż służbowa odbywana samochodem pracownika – skutki w CIT i PIT

·        Wynajem samochodu w polskiej wypożyczalni – skutki podatkowe

·        Wynajem samochodu w podróży zagranicznej – skutki podatkowe, w tym rozliczenie podatku u źródła (WHT) do 7 dnia następnego miesiąca. Spółka jako płatnik „podatku u źródła” od usług nabywanych za granicą podczas podróży służbowych (obowiązki informacyjne m.in. IFT-2R, CIT-10Z oraz optymalizacja kosztów związanych z nabywaniem powyższych usług

·        Podróże przedsiębiorcy w 2020 r. – koszty używania samochodu w praktyce.

·        Wydatki związane z przejazdem autostradami, drogami płatnymi oraz parkingiem

2.      Czy w 2020 r. ma jakiekolwiek znaczenie dla rozliczeń podatkowych okoliczność , że pracownik jest w podróży służbowej, jest oddelegowany bądź nie jest ani w podróży służbowej ani nie jest oddelegowany lecz odbywa podróż w interesie swojego pracodawcy?

3.      Rewolucyjny wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 8 lipca 2014 r. w sprawie nieodpłatnych świadczeń dla pracowników i jego stosowanie w latach 2015 - 2019 r. przez sądy i organy podatkowe w kontekście podróży służbowych.

4.      Wykorzystywanie samochodów służbowych do prywatnych celów pracowników w świetle zmian obowiązujących od 1 stycznia 2015 roku; wątpliwości, zagadnienia praktyczne i ich wpływ na rozliczanie podróży służbowych.

5.      Nieudokumentowane wydatki a zwrot wydatków z tytułu podróży służbowej (m. in. zagadnienie wręczania napiwków podczas zagranicznych podróży służbowych).

6.      Tzw. „pobyt prywatny” pracownika w trakcie podróży służbowej i jego skutki.

7.      Zasady określania diet w przypadku podróży zagranicznej do kilku państw docelowych.

8.      Wyżywienie w ramach usługi hotelowej.

9.      Ograniczania wartości noclegu w podróży krajowej i zagranicznej.

10.   Przedstawiciele handlowi – zasady opodatkowania świadczeń z tytułu podróży

11.   Zasady ustalania przychodu pracowników i stosowania zwolnień z podatku dochodowego od osób fizycznych.

12.   Określenie diet w kwotach wyższych niż wynikające z przepisów prawa.

13.   Zwrot pracownikom faktycznie poniesionych przez nich wydatków na wyżywienie według rachunków.

14.   Wydatki reprezentacyjne i reklamowe poniesione przez pracownika w trakcie podróży służbowej (obiady z kontrahentami, bilety na imprezy kulturalne i sportowe itp.).


TERMIN: 1 października 2021r.
TERMIN:  13 października  2021r.     TERMIN:  4, 7, 12, 13 października 2021r.  
TERMIN:   4, 7, 12, 13 października 2021r.
TERMIN :  1 października 2021r.