Informujemy, że nasza strona używa plików cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na powyższe, powinieneś dokonać zmian ustawień swojej przeglądarki.X Zamknij

Koronawirus - Jak się odnaleźć w nowej rzeczywistości?
 
Ośrodek Szkoleniowo-Doradczy EXANDI w Zielonej Górze zaprasza na jednodniowe warsztaty:

szkolenie online lub stacjonarne ! 

KORONAWIRUS
Jak się odnaleźć
w nowej rzeczywistości? 

Termin: nabór trwa
szkolenie z wolnego naboru

lub

POLECAMY ! 
SZKOLENIE NA ZLECENIE !

POLECAMY: szkolenie w siedzibie  Państwa firmie/instytucji
- dopasowane do specyfiki pracy !

 !!!!!!!!!!

Wykładowca: EDUKATOR - wiedzę zdobywała na Uniwersytecie Jagiellońskim na dwóch kierunkach: psychologii stosowanej oraz dziennikarstwie i komunikacji społecznej. 

Pandemia koronawirusa dotyczy każdego z nas. Jest to sytuacja niezależna od nas, w której nie możemy być prawie niczego pewni. Większość osób musiała zweryfikować swoje plany, odłożyć wyjazdy, zmienić codzienne funkcjonowanie. Nic więc dziwnego, że wiele osób przeżywa obecnie trudności w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości. Jest to naturalna reakcja człowieka na niespodziewane zachwianie równowagi i utratę poczucia bezpieczeństwa.

Warsztat przeznaczony jest dla osób, które owe trudności odczuwają. W trakcie zajęć poznamy biologiczne podstawy funkcjonowania człowieka w sytuacji stresu i zagrożenia, by zrozumieć dlaczego reagujemy w określony sposób i na co mamy wpływ, a co jest poza naszą kontrolą. W kolejnej części przejdziemy do identyfikacji zasobów, jakie mamy oraz sposobów ich wykorzystania w obliczu trudności. Na koniec poznamy kilka prostych technik, które ułatwiają powrót do równowagi.

Zajęcia będą zawierały zarówno części wykładowe, w trakcie których zaangażowana będzie cała grupa, jak i ćwiczenia indywidualne, które następnie będą omawiane. 

Ze względu na tematykę, która obejmuje wrażliwe obszary funkcjonowania człowieka takie jak emocje, uczestnikami powinny być tylko osoby chętne do udziału i zaangażowane.

Program:

  1. Człowiek – ciało i umysł

    Stan równowagi – podstawowe potrzeby człowieka

    Utrata równowagi jako stresor – jak ciało wpływa na umysł?

    „3 mózgi w jednej głowie” – jak nad nimi zapanować?

    Wszystkie emocje są potrzebne, nawet te trudne

  1. Ja w obliczu trudności

    Co jest dla mnie najtrudniejsze?

    Jakie są moje zasoby?

    Co jeszcze mogę dla siebie zrobić?

  1. W poszukiwaniu równowagi

    Oddech – podstawowe narzędzie przywrócenia równowagi w organizmie

  1. Opanowanie natrętnych myśli


Efekty

Uczestnicy zrozumieją podstawy funkcjonowania organizmu w stresie, nauczą się identyfikować objawy takiego stanu oraz wpływać na niego; lepiej zrozumieją swoje zachowanie

Zrozumieją towarzyszące im emocje i skonfrontują się z nimi, co ułatwi im ich akceptację i poprawi funkcjonowanie

Zidentyfikują trudności wynikające z aktualnej sytuacji oraz wypracują sposoby ich rozwiązania
Poznają swoje mocne strony, a także słabe, nad którymi mogą popracować

Poznają krótko i długoterminowe techniki relaksacyjne, które ułatwią im powrót do równowagi w stresującej sytuacji i poprawią samopoczucie. 

Każdy uczestnik otrzyma skrypt z informacjami przekazanymi na warsztatach, a także kilka zadań do samodzielnego wykonania, by utrwalić wiedzę i nabyć odpowiednie umiejętności. 

Przed warsztatami przeprowadzone zostanie krótkie badanie, w trakcie którego uczestnicy będą mogli wskazać obszary pracy, które są dla nich najważniejsze. Program zostanie dostosowany do ich potrzeb.